Kaszuby to kraina lasów i jezior – co idealnie odzwierciedla lokalizację Restauracji Chata nad Radunią.

KASZUBY Lokalizacja

Kaszuby – co warto zobaczyć?

 1. Gdańsk, który słynie z licznych zabytków architektonicznych (Główne Miasto z ratuszem, Dwór Artusa, Kościół Mariacki, Fontanna Neptuna, Stare Miasto z ratuszem, katedra w Oliwie
 2. Elektrownia wodna w Straszynie, która znajduje się 1 min.od naszej Restauracji
 3. Muzeum Kaszubskie – W Kartuzach znajduje się to fascynujące muzeum, które prezentuje historię i kulturę Kaszubów poprzez wystawy, eksponaty i interaktywne prezentacje.
 4. Sanktuarium Maryjne w Sianowie – To popularne miejsce pielgrzymkowe z malowniczym kościołem i otaczającym go parkiem. Idealne na chwilę zadumy i kontemplacji.
 5. Jezioro Ostrzyckie – Jezioro położone w malowniczym otoczeniu lasów kaszubskich, idealne na wędkowanie, kajakarstwo, a także spacery i pikniki nad brzegiem.
 6. Wieża widokowa Wieżyca – Wieża znajduje się na najwyższym szczycie Kaszub, oferując zapierające dech w piersiach widoki na okolicę. To doskonałe miejsce dla miłośników fotografii i widoków panoramicznych.
 7. Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku – Znane z niezwykłych atrakcji, takich jak dom do góry nogami, najdłuższa deska w Polsce czy centrum Edukacji i Promocji Regionu, które prezentuje kulturę i tradycje Kaszub.
 8. Park Etnograficzny Kaszubski Park w Wdzydzach Kiszewskich – Ten skansen prezentuje tradycyjne kaszubskie domy, warsztaty rzemieślnicze i wiejskie życie z minionych wieków.
 9. Jezioro Wdzydze – To jedno z największych jezior na Kaszubach, idealne na aktywny wypoczynek, wędkowanie, pływanie i rejsy po wodzie.
 10. Skansen Archeologiczny Grodzisko w Węsiorych – To interesujące miejsce prezentujące średniowieczne grodzisko i życie codzienne mieszkańców tamtych czasów.
 11. Park Krajobrazowy Dolina Słupi – Obszar ten oferuje niezapomniane widoki, piękne szlaki turystyczne i możliwość obcowania z dziewiczą przyrodą Kaszub.
 12. Ścieżka przyrodnicza Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego – Dla miłośników aktywnego wypoczynku i spacerów na łonie natury. Oferuje możliwość obserwacji dzikiej przyrody i zapierających dech w piersiach widoków.

Podobne wpisy